International Push Hands Forum: Studios, Meetings Hannover Berlin 2022, 2023

Vítejte na našem mezinárodním fóru pro Tai Chi Chuan a Qigong - hledáme kontakty, výměny a setkáníMail

Tai Chi (Taijiquan) a Qigong v České republice

Naše mezinárodní fórum pro Yang Chengfu Tai Chi a Qigong představuje čínské zdravotní cvičení

Yang-Chengfu-Tai-Chi

 

Jsme skupina, která praktikuje Tai Chi Chuan (Taijiquan) a Qigong v Německu. Mezi nimi jsou lidé z více než 40 zemí. Možná tato webová stránka je on-line fórum pro čínské cvičení ze zdravotnictví, meditace, bojových umění. Hledáme kontakty, výměny a setkání. Všichni jsou vítáni k odkazu na tuto webovou stránku, ať již jako organizace / sdružení, škola / centrum, učitel / student, nebo dokonce reklamní společnosti pro své výrobky. Viz níže.

 

 

 

  

1. Tai Chi (Taijiquan) a Qigong

Tai Chi a Qigong mají mnoho podobností. Oba vlaky relaxují a uvolňují jak fyzicky, tak duševně. Správně provedené pomalé pohyby zvyšují vitalitu. Pozitivní účinky na zdraví jsou vědecky prokázány mnoha dlouhodobými vědeckými studiemi. Nepotřebujete žádné vybavení - jen pohodlné oblečení.

1. 1. Tai Chi (Taijiquan)

Tai Chi Chuan znamená "bojové umění podle nejvyššího principu". Přináší zábavu a je zdravá! Tato celostní podpora zdraví pochází z čínských bojových umění a taoistické meditace. Naše skupina praktikuje "dlouhou formu s 37 pozicemi", jak ji učí Tai Chi mistr Yang Chengfu (rodina Yang Chengfu z r. 1883-1936). Na videu můžete vidět svého syna Yang Zhenduo v Hamburku (Německo). Tato forma není "tradiční tai chi", protože mistr přizpůsobil původní tradiční podobu rodiny Yang tím, že jej v té době zjednodušil kolem roku 1930. Nicméně to není moderní forma, jako je zkrácená "Pekingská forma" vyvinutá čínskou vládou s 24 pozicemi (obrázky). Další velmi dobře známou formou je krátká forma Cheng Manching (Zheng Manqing). Obsahuje také 37 pozic, ale všechna opakování jsou vynechána.  weggelassen.

1.2.  Qigong

Qigong znamená "výcvik životní síly". Je mnohem starší než tai chi. Qigong techniky jsou izolované cvičení, zatímco tai chi je fixní posloupnost pohybů. Toto činí Qigong obecně jednodušší učit se. Také existují statické cviky v Qigongu bez pohybu (stálé zprostředkování). Cvičíme "zdraví Qigong". Mezi ně patří "Baduanjin" a "Yijinjing". Na videu vidíte šampióna Qigong Chen Meixiang. Náš program zahrnuje také mnoho dalších cvičení (Shaolin Qigong, Quiet Qigong, Hard Qigong).

 

 

 

1.3.  Tuishou / Push Hands: Push-Hands-Forum, Meetings Hannover, Berlin 2022, 2023

 


2. Výuka / kurzy / samostudium / vzdělávání

Čínské zdravotní cvičení lze praktikovat samostatně i ve skupině. Při cvičení se člověk neustále vylepšuje. Proto byste měli věnovat pozornost každému detailu. Mnoho učitelů také pokračuje ve svém vzdělávání na kurzech.

2.1. Skupiny a data

Jsme rádi, že obdržíme aktuální informace o skupinách, které trénují Tai Chi a Qigong. Jsme rádi, že zveřejníme termíny seminářů a kurzů v celé oblasti Thechia / Slovensko. , I když hledáte kontakty, měli byste pravidelně navštěvovat tuto stránku.

2.2. Samostudium / bezplatné lekce online

Vysoce doporučujeme samostudium (bezplatné lekce na stránce videa). Momentálně je domácí studium pouze v němčině. Také jsme zahájili výuku učitelů doma, než jsme absolvovali intenzivní týdny. Na centrálním webu "www.tai-chi-dvds.de" je ke stažení zdarma více než 50 lekcí. DVD si také můžete koupit.

2.3. Učitelství pro Tai Chi a Qigong

Yang Chengfu Taijiquan certification DTB GermanySme všichni absolvovali stejný učitelský trénink organizace Tai Chi Qigong "Německá Taichi asociace - Taichi a Qigong". Můžete se také stát učitelem sami a vyučovat s podporou německé zastřešující organizace. Poučení je však v němčině. Po školení učitelů budete prezentováni na této webové stránce. Nejprve se učíte s domácími disky DVD. Certifikát učitele se získává po 4 intenzivních týdnech (od pondělí do pátku s celkem 220 hodinami). Provádí se každé tři měsíce týdně - ale pouze v Německu. Zkoušky jsou dobrovolné. Tam jsou také online lekce se Skype.

 

 

 

 

 

 

 

 3. Videa na YouTube

Na YouTube zveřejňujeme více a více videí. Pro výuku doma se vyučují různé předměty. Také videa o cvičení v našich skupinách:  Yang Chengfu Tai Chi und Qigong: Kostenlose Lehr-Videos

 

Yang Chengfu Yang Chengfu TaijiquanYang Chengfu Taijiquan Yang Chengfu Partner

 

 

 

 

 

 4. Organizace / asociace / sdružení v České republice


Stále více učitelů se připojuje k organizacím - což je dobrý krok k zajištění kvality, norem a transparentnosti. Jsou tam v České republice bandáž pro Tai Chi a Qigong? Naše skupina by chtěla spolupracovat se sdruženími. Mohli bychom také organizovat společnou akci s asociací v Německu - např. Např. Vzájemné členství a celoevropská certifikace učitelů.

 

Europe: EU-Certification for Yang Chengfu Tai Chi Centers *

Practical Guide for Instruction and Quality Management: Yang-Chengfu-Tai-Chi The German "QUALITÄTSGEMEINSCHAFT TAI CHI ZENTRUM" offers advice for Yang-stylists all over Europe when dealing with the vague and ambiguous term "Yang Chengfu Taijiquan Center". The ambitious goal of EU-Certification is the implementation of uniform standards. They are useful for transparency and suitable for all schools which refer to themselves as "Yang Chengfu Tai Chi Chuan Center" - whether or not they are members of Grandmasters Yang Zhenduo´s / Yang Jun´s "International Yang Style Taijiquan Association" AKA "International Yang Family Taijiquan Association" based in Seattle USA. DTB approved experts for Yang-Chengfu-Taijiquan of our community offer assistance for EU-Certification / Center Ranking all over Europe. This also goes for Grandmaster Yang Juns´s Yang Chengfu Centers, Affiliates, Center Directors and Certified Instructors. All of them are welcome: FAQ Yang Chengfu Tai Chi Chuan Center.

Shindo Yoshin Ryu Jujutsu von Kaisho Toby Threadgill

TSYR-Research: Shindo Yoshin Ryu / Toby Threadgill / Nairiki

 

 

 

5. Kontakt / výměna / učitelé / kurzy / odkazy pro Českou republiku

Dobrý den, naše skupina Tai Chi vám nabízí výměnu odkazů s vaší webovou stránkou. Váš odkaz se objeví v dolní části této stránky. Požádáme o odkaz na tuto webovou stránku www.yang-chengfu-tai-chi.net/. Zašlete prosím e-mail v angličtině, němčině nebo francouzštině na adresu info@yang-chengfu-tai-chi.net.

Zde jsou někteří naši učitelé

 

Angela, Yang-Chengfu-Taiji Gisela, Yang-Chengfu-Taiji   Ralf, Yang-Chengfu-Taiji Sarva, Yang-Chengfu-Taiji    Eike, Yang-Chengfu-Taiji Isabelle, Yang-Chengfu-Taiji  Volker, Yang-Chengfu-Taiji

 

 

 

 

 

www.tai-chi-qigong-verband.de/

Tai-Chi-Verband bietet deutschland-weite Lehrer-Ausbildungen

 

  Datenschutz  © 2011. © 2011. Impressum: Qigong-Dachverband Deutschland e. V. Vorstand Ralf Knabe, Friedrich-Ebert-Str. 23a, 41539 Dormagen.

* Distanzierung Lineage-Mandat / Verifikation / Autorisierung: Wir gehören nicht zu den "Yang-Chengfu-Tai-Chi-Chuan-Centern" der "International Association in Seattle". Unsere Lehrer sind anerkannt und einschlägig ausgewiesen. Die richtige Schule finden? Mail:  info@yang-chengfu-tai-chi.net